ویدیو

یکی از نکاتی که میتواند در مبارزه با حشرات و بندپایان به شما کمک کند شناخت این موجودات است که یکی از بهترین ها، دیدن ویدیو حشرات و بندپایان می باشد.

سم پاشی سوسک، ساس، موش، عقرب، رطیل، مورچه(حشرات و بندپایان، جانوران موذی)- بهترین ویدیو ها از حشرات- راه های از بین بردن حشرات و جانوران موذی- مبارزه با ساس- مبارزه با سوسک- مبارزه با موش- ویدیو حشرات

مورچه ها(ویدیو حشرات)

کک ها و نحوه تخم ریزی(ویدیو حشرات)

عقرب ها(ویدیو حشرات)

مگس ها و ماگوت تراپی(ویدیو حشرات)

عنکبوت بیوه سیاه و جفت گیری(ویدیو حشرات)

شپش سر و نمونه ای از درمان(ویدیو حشرات)

شکار موش توسط عنکبوت (ویدیو حشرات)

حشرات در رختخواب و روش مبارزه(مایت ها)

سم پاشی  حشرات خانگی (ساس، سوسک و … ) توسط متخصصین علوم پزشکی تهران به دلایل زیر بسیار متفاوت می باشد.

۱- سم پاشی ( سم پاشی ساس و سوسک)

سوسک

در حال حاضر در اماکن انسانی زیر نظر وزارت بهداشت و با مجوز وزارت بهداشت به متخصصین حشره شناسی پزشکی مبارزه با ناقلین بیماریها و بعشی گرو ه های بهداشتی انچام می گیرد مخصوصا در مورد سم پاشی ساس و سوسک ریز(سوسری المانی) بایستی دقت عمل بیشتری صورت گیرد.

۲- بقیه رشته های مرتبط با وزارت علوم شامل شرایط مجوز بهداشتی نمی باشند از آن جایی که تمامی حشرات و بندپایان خانگی مرتبط با بیماری ها و سلامت محیط هستند و استفاده از سموم در زمینه بهداشتی بسیار متفاوت با کشاورزی است.

۳- استفاده از سموم در منازل ، ادرارت، بیمارستان ها، کارخانه ها و هتل ها با توجه به اثرات سموم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد لذا با توچه به دروس پیش بینی شده در رشته حشره شناسی پزشکی و مرفولوژی  و سیستماتیک بندپایان ناقل(مکانیکی و بیولوژیکی) مانند کلیات حشره شناسی پزشکی و …، در این امر به صورت کاملا تخصصی آماده به ارائه خدمات تخصصی سم پاشی در زمینه آفات خانگی و بهداشتی هستند(در این زمینه به صورت کاملا تخصصی دوره های مختلف کارورزی نیز طی کرده اند).

۴- سم پاشی در اماکن به دلیل نا آگاه بودن افراد غیر مرتبط باعث مشکلات جبران ناپذیر زیادی از جمله مرگ و میر در بعضی موارد و مقاومت بالا به سموم(مخصوصادر مورد سم پاشی ساس و سم پاشی سوسک به دلیل این امر مقاومت بالا به سموم گزدیده است) شده است.

۵- فرهنگ سازی در این زمینه بسیار مهم می باشد و اصولا نسبت به پرداخت هزینه پایین بهداشتی در سال مشکل داریم ولی سالیانه میلیون ها خرج خرید برند ها می کنیم.

۶- به هر حال سم پاشی با توجه به بیماری های بیان شده از مسائل ضروری است که بایستی انجام گیرد.

۷- البته سم پاشی توسط غیر متخصصین علاوه بر اثرات مخرب بر انسان برای محیط هم بسیار مخرب است.

۸- امید است مصرف سموم چه در زمینه بهداشتی و کشاورزی مانند دارو بدون تجویز صورت نگیرد تا از صدمات جبران ناپذیر آن جلوگیری شود.

سم پاشی منازل

سم پاشی منازل

سم پاشی

سم پاشی

سم پاشی ساس

سم پاشی ساس

ویدیو حشرات

ویدیو حشرات

4 پاسخ
 1. جواد سلوک
  جواد سلوک گفته:

  باسلام خدمت شما _ لطفا در خصوص نحوه ی سم پاشی و اینکه کلا چقدر برای ما دارد پاسخ میدهید ؟
  متشکرم

  پاسخ
 2. هما
  هما گفته:

  باسلام رشته من کارشناس بهداشت محیطه به من تو شهرمون میگن توفقط میتونی مسئول فنی بشی نمیتونی خودت شرکت باز کنی و مدیر همون شرکت بشی این درسته یا نه؟باتشکر

  پاسخ
  • mehdi
   mehdi گفته:

   با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه در رشته بهداشت محیط زیاد در مورد مطلب حشرات و بند پایان پزشکی و در زمینه سموم اطلاعات به صورت کاربردی و کامل نبوده در حد یک واحد است. فقط صرف داشتن مجوز بهداشتی جهت شرکت کافی نیست.
   موفق باشید.

   پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *